Витаминка кечапот во нова подобрена амбалажа

Витаминка кечапот е достапен во нова, подобрена амбалажа. Промената се должи на посветеноста на компанијата кон постојано унапредување на квалитетот на своите производи.

 

Во новата амбалажа е применета современа технологија со којашто се спречува истекување на капките при користење и уште поважно, со модернизација на истата се гарантира подолго задржување на свежината на вкусот. При подобрување на дизајнот и корисничката погодност, сега во новата и модерна амбалажа покрај врвниот квалитет, задржан е истиот препознатлив вкус.

 

Модернизацијата е применета на двата вкуса, благиот и лутиот и за амбалажите од 300, 500 и 1000 грама.

 

Витаминка кечапот е направен со целосна посветеност и грижа а за квалитетот на основната состојка – доматот, се посветува посебно внимание, со цел на овој производ да му даде особен белег на изворност и единствен вкус.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи