ВИДЕО – Првата авторска песна и видео запис на „Vinyl Bandits” – „Сенка“

Популарните „Банда бенд”, сега ребрендирани и подновени како „Vinyl Bandits” ја промовираа првата своја авторска песна и видео запис, насловена како „Сенка”.

 

Текстот е на вокалистот Александар Бошкоски, а музиката и аранжманот е на бендот кој го сочинуваат Илија Чакароски (гитара), Александар Бошкоски (вокали), Давид Ангелески (бас гитара) и Христијан Јованоски (тапани). На виолончело гостува и Андријана Дукоска, а во видео записот дел од актерската екипа на театарот „Војдан Чернодрински“.

 

Песната е снимена во студиото на Илија Мирчески, микс и мастеринг е на Александар Шилоски, а видео продукцијата Христијан Конески. Осветлувањето и ефектите се на Саша Нацевски, а озвучувањето на сетот на Јордан Чавлески.

 

Песната во петокот официјално беше промовирана под Градскиот часовник во Прилеп, пред многубројна публика.

 

 

 

 

ДЕЛ ОД АТМОСФЕРАТА ПРИ ПРОМОЦИЈАТА НА ПЕСНАТА ПОД ГРАДСКИОТ СААТ : 

 

 

 

ФОТО ГАЛЕРИЈА :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи