Ревија на европски филм во Прилеп

На 27 и 28.09.2018 во кино Мис Стон при ЦК„Марко Цепенков“ ќе се одржи Ревија на европскиот филм. Ревијата ја организира Асоцијацијата на филмски професионалци и тв соработници – АФП на Македонија во рамките на манифестацијата НОВ КУЛТУРЕН БРАН.

 

Проекции на филмови во кино Мис Стон  ќе има на :

 

  • 27.09.2018 – „Центарот на мојот свет“ – 20.00 часот
  • 28. 09.2018 – „Голијат“ – 20.00 ч.

 

Влез е слободен !

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.