Ревија на европски филм во Прилеп

На 27 и 28.09.2018 во кино Мис Стон при ЦК„Марко Цепенков“ ќе се одржи Ревија на европскиот филм. Ревијата ја организира Асоцијацијата на филмски професионалци и тв соработници – АФП на Македонија во рамките на манифестацијата НОВ КУЛТУРЕН БРАН.

 

Проекции на филмови во кино Мис Стон  ќе има на :

 

  • 27.09.2018 – „Центарот на мојот свет“ – 20.00 часот
  • 28. 09.2018 – „Голијат“ – 20.00 ч.

 

Влез е слободен !

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи