Нови меѓународни успеси на параглајдинг клубот Делта од Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Параглајдинг клубот Делта од Прилеп го освои второто место во екипна конкуренција, а ветеранот,членот на македонската репрезентација, Миле Јованоски беше втор во поединечна конкуренција на меѓународниот натпревар во параглајдерство кој се одржа во Прокупље, Србија.

 

На натпреварот учествуваа 30-тина пилоти, учесници на ФАИ 2 натпревар од Полска, Македонија, Турција, Србија, Бугарија и Црна Гора.

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи