„Четврт со рокенрол – Unplugged“ – концерт на вокално инструменталниот состав „Никеја“ во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во сабота 6 октомври 2018 од 20 часот во кино Мис Стон во ЦК „Марко Цепенков“ ќе се одржи концерт насловен „Четврт со рокенрол – Unplugged“, на кој ќе настапи вокално инструменталниот состав „Никеја“, Здружение на автори на музички дела на РМ – Шпато.

 

Влезот за концертот е слободен, а составот ќе се претстави со акустичен перфоманс кој ќе опфати промоција на новите песни кои се поместени на последниот студиски албум ЊУ ФОЛДЕР, како и песни од предходните два албуми на Никеја.

 

Посетителите ќе можат да уживаат во песните кои со еден нов аранжерски пристап во акустична верзија ќе бидат преставени во својата изворна форма. Концертот е во рамките на манифестацијата Нов културен бран од Министерството за култура.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи