ВИДЕО – Креативна детска работилница за уметност и кинетика – АУТОМАТА на ДРВОТВОРБА

Во рамки на фестивалот „Со Марко на улица“ денеска во Прилеп се одржа креативна детска работилница за уметност и кинетика, АУТОМАТА на ДРВОТВОРБА.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.