Дибиров со вториот најдобар гол во ЛШ, Милосављев меѓу најдобрите одбрани

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Двајцата ракометари на Вардар се најдоа на ТОП листите на ракометната Лига на шампиони. Иако нашиот првак го доживеа премиерниот пораз во елитното натпреварување на гостувањето кај Кјелце, имињата на Тимур Дибиров и голманот Дејан Милосављев се најдоа помеѓу најатрактивните голови, односно одбрани.

 

Дибиров го има вториот најатрактивен гол, откако шутираше од речиси мртов агол од неговата крилна позиција, но успеа на магичен начин да реализира низ нозете на голманот Владимир Цупара.

 

 

Голманот Дејан Милосављев повторно се најде во изборот на ЕХФ и ја има петтата најдобра одбрана. Србинот успеа да му одбрани удар од шест метри на Арцем Каралек и тоа со прекрасна интервенција. Милосављев натпреварот го заврши со 11 интервенции.

 

Најдобрите 5 одбрани може да ги погледнете тука.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи