Заложничка драма во Келн, се слушаат истрели

Facebook
Twitter
Email
Print

Заложничка драма е во тек на главната железничка станица во Келн, а според некои информации се слушаат и истрели.

Околу 12:45 часот полицијата добила дојава дека напаѓач зел заложници и се забаракадирал во аптека или во ресторан на станицата.

 

„Претпоставуваме дека има заложничка криза во ресторанот Мекдоналдс или во аптеката на железничката станица. Напаѓачите држат една жена, но засега немаме повеќе детали“, изјави портпаролката на полицијата во Келн.

 

Медиумите во Германија пренесуваат дека целиот град е под опсада и под засилена полициска контрола. „Билд“ пишува дека моментално биле пратени и анти-терористички единици за брзо реагирање, а одредени железнички линии се целосно во прекин.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи