Изложба на дела од Интернационалната Кичевска Ликовна Колонија во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

На 19.10.2018  г. ( петок ) во 12.30 часот во ликовниот салон на НУЦК„Марко Цепенков“ – Прилеп ќе биде отворена изложба на дела од реномираната 24 – та Интернационална Кичевска Ликовна Колонија. На изложбата ќе бидат презентирани 25  дела, работени во летните месеци во 2017 година.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи