Изложба на дела од Интернационалната Кичевска Ликовна Колонија во Прилеп

На 19.10.2018  г. ( петок ) во 12.30 часот во ликовниот салон на НУЦК„Марко Цепенков“ – Прилеп ќе биде отворена изложба на дела од реномираната 24 – та Интернационална Кичевска Ликовна Колонија. На изложбата ќе бидат презентирани 25  дела, работени во летните месеци во 2017 година.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.