Спектакуларен гол на Руни од слободен удар

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Поранешниот капитен на Манчестер Јунајтед и англиската репрезентација покажа дека годините никогаш нема да го спречат да постигнува атрактивни голови.

 

Синоќа се одигра 32 коло од американската МЛС лига, а во него Ди Си Јунајтед на домашен терен го совлада Торонто со резултат 1:0, токму со прекрасниот гол на Руни од слободен удар од 30-тина метри.

 

 

Изреката „Формата е минлива, класата е вечна“ звучи како да е измислена токму за играчите како Вејн Руни.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи