Тандемот на ЏК „Бушудо“ незапирлив – 7 медали на меѓународниот турнир „Прилеп Опен 2018”

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Џудо клубот “Бушидо” зеде учество на 17-тиот меѓународен џудо турнир “Прилеп Опен 2018”. Клубот се натпреваруваше со 10 натпреварувачи кои освоија 7 медали. 1 златен медал, 2 сребрени и 4 бронзени.

 

 

Матеја Кочоска – 3 место, категорија кадетки

 

Елена Малиноска- 3 место, категорија постари пионерки

 

Михаела Димоска- 3 место, категорија помлади пионерки

 

Елеонора Илиоска- 2 место, категорија помлади пионерки

 

Христијан Здравески- 1 место, категорија постари пионери

 

Сара Атанасоска- 3 место, категорија кадетки

 

Марија Талеска- 2 место, категорија кадетки

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи