ЏК „Сеишин“ освои 19 медали на меѓународниот турнир „Прилеп Опен 2018“

Клубот СЕИШИН  зеде учество на Меѓународниот Турнир „Прилеп Опен-2018“ во организација на Џудо Клубот Пролетер Прилеп. На овој Турнир СЕИШИН учествуваше со 21 натпреварувач а освоени беа вкупно 19 медали (5 златни, 6 сребрени и 8 бронзени).
Јуниори-ки:
1. Марио Цинацароски кат. +100 кг. 1-во место
2. Михаил Конески кат. -81 кг. 2-ро место
3. Марио Тошески кат. -73 кг. 3-то место
Кадети-ки:
4. Јован Најдоски кат. +90 кг. 1-во место
5. Марио Цинцароски кат. +90 кг. 2-ро место
6. Кристијан  Тошески кат. -90 кг. 3-то место
Пионери-ки:
7. Дамјан Петрески кат. -73 кг. 2-ро место
8. Ивана Стеваноска кат. +63 кг. 3-то место
9. Леона Настоска кат. -63 кг. 3-то место
10. Вероника Белушанец кат. -52 кг. 3-то место
Помлади пионери-ки:
11. Теа Настоска кат. -28 кг. 1-во место
12. Теона Настоска кат. -28 кг. 2-ро место
13. Давор Најдоски кат. -27 кг. 3-то место
14. Борис Џагадуроски кат. -30 кг. 2-ро место
15. Никола Магдески кат. -46 кг. 1-во место
16. Александар Николоски кат. -50 кг 2-ро место
17. Димитри Џокоски кат. -55 кг. 3-то место
18. Сергеј Рајчиноски кат. -60 кг. 3-то место
19. Андреј Сотироски кат. +60 кг. 1-во место

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи