Се зголемува бројот на загинати во пожарите во Калифорнија

Facebook
Twitter
Email
Print

Бројот на настрадани во најсмртносниот пожар во Калифорнија достигна 79, а околу 700 лица се исчезнати. Во катастрофата најпогоден беше градот Парадајз, каде се уништени повеќе од 12.000 домови.

Шерифот на округот Бјут, Кори Хони, тврди дека списокот на имиња на оние што исчезнале за време на разорниот пожар се намалил на 700 од првичните 1.000 лица што беа објавени во понеделникот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи