Големо торнадо забележано во Италија

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Огромно торнадо е забележано вчера над градот Салерно во југозападна Италија.

 

Според очевидци, торнадото кревало контејнери на градското пристаниште.

 

Засега нема информации за евентуални жртви и повредени.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи