Големо торнадо забележано во Италија

Огромно торнадо е забележано вчера над градот Салерно во југозападна Италија.

 

Според очевидци, торнадото кревало контејнери на градското пристаниште.

 

Засега нема информации за евентуални жртви и повредени.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.