Две комедии во една вечер на „Чин 4 Сцена 5“ – двочасовно смеење до солзи

По повод 130 години од поставувањето на првиот драмски текст на францускиот мајстор на комедијата, Жорж Фејдо, театар „Чин 4 Сцена 5“ на 05.12.2018 година (среда) во киното Мис Стон одржи еден несекојдневен настан – ДВЕ КОМЕДИИ ВО ЕДНА ВЕЧЕР! Публиката ќе има прилика да ги погледне урнебесните комедии „Ај, не туку ми се шетај гола“, и „Ти спиеш, тебе ти се спие“, во едно поинакво светло. А што точно ќе се случува од  „Чин 4 Сцена 5“ велат дека тоа ќе биде изненадување за присутните.

 

Играат: Леона Митревска, Димитар Паскоски, Лора Штаргоска, Теа Кокондоска, Анастасија Конеска, Валерија Чавлеска, Бобан Смилкоски и Марко Ѓорески. 

 

Влезот е 80 денари за двете претстави!  За информации и резервации на телефонскиот број 075 48 66 57, секој работен ден од 10 – 13, и од 18 – 20 часот.

 

Повелете, нема да зажалите, ветуваме двочасовно смеење до солзи!

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи