ЏК „Бушидо“ газат се пред себе – 9 медали на меѓународниот турнир во Пожаревац

По покана на џудо клубот Бамби од Пожаревац, Србија, џудо клубот Бушидо од Прилеп за прв пат зеде учество на овој силен меѓународен турнир, на кој беа присутни околу 400 натпреварувачи. Бушидо учествуваше со 11 натпреварувачи и освои 9 медали.

 

Матеја Кочоска, 3 место категорија кадетки

 

Сара Атанасоска, 2 место категорија кадетки

 

Христијан  Здравески 2 место категорија постари пионери

 

Филип Петроски 3 место категорија постари пионери

 

Елеонора Илиоска, 3 место категорија помлади пионери

 

 

Михаела  Димоска, 1 место и Елена Малиноска 2 место во категорија постарии пиионерки

 

Стефан Талески, 3 место категорија кадети

 

 

Теодора Ристеска, 2 место категорија кадетки

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи