Трето место за ЏК „Сеишин“ Прилеп на екипното Државно првенство за сениори

Денеска во Кочани, во организација на Џудо Федерација на Македонија и техничка организација на ЏК „Гладијатор“ Кочани се одржа Екипно Државно Првенство во Џудо за Сениори во машка и женска конкуренција.
На првенството настапија вкупно 4 клубови во машка и 3-клубови во женска конкуренција. ЏК „Сеишин“ Прилеп настапи со екипа во само во машка конкуренција и го освои 3-то место. Со ова клубот ги заврши настапите на Државно ниво.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи