Општина Крушево : Пробиен и прооден патот до манастирот Св. Преображение

Од Општина Крушево информираат дека денеска претпладнево, службите на јавното претпријатие „Комуна“ работеле на патот кој води до манастирот Св. Преображение и истиот бил оспособен за движење на возила. По завршувањето на активностите градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски преку својот Фејсбук профил порача дека патот е оспособен за движење на возила. Овој локалитет е важен затоа што претставува место кое го посетуваат многу туристи заради Тоше Проески и неговото често доаѓање тука.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи