Општина Крушево : Пробиен и прооден патот до манастирот Св. Преображение

Од Општина Крушево информираат дека денеска претпладнево, службите на јавното претпријатие „Комуна“ работеле на патот кој води до манастирот Св. Преображение и истиот бил оспособен за движење на возила. По завршувањето на активностите градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски преку својот Фејсбук профил порача дека патот е оспособен за движење на возила. Овој локалитет е важен затоа што претставува место кое го посетуваат многу туристи заради Тоше Проески и неговото често доаѓање тука.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.