ЏК „Бушидо“ освои 13 медали на Државното првенство за пионери и сениори во Скопје

Џудо клубот Бушидо од Прилеп ја стартува оваа сезона со Државното првенство за пионери и сениори кое се одржа во Скопје. Од клубот учество зедоа 18 натпреварувачи, кои освоија вкупно 13 медали – 2 први места, 3 втори места и 7 трети места.

 

Следниот месец на 3 март Бушидо го очекува големиот Меѓународен турнир „Турија“ 2019 во Војводина.

 

 

Учесници од клубот кои освоија медали :

 

 

Теодора Ристеска, 3 место

 

Ема Димитриоска, 2 место

 

Христијан Здравески, 1 место

 

Кристијан Магероски, 1 место

 

Михаил Ацески, 3 место

 

Милена Божиноска, 3 место

 

Сара Јанеска, 3 место

 

Елеонора Илиоска, 2 место

 

Мартина Јанкоска, 2 место

 

Елена Малионоска, 3 место

 

Махаела  Димоска и Стефани Илиеска, 3 место

 

Трето место освои и Сара Атанасоска

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи