„Ништо без Трифолио“ – во сабота на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп

Во сабота .02.03. 2019 со почеток во 19.30 часот на репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ во Прилеп ќе се прикажи  претставата „Ништо без Трифолио“, во режија на Коле Ангеловски. Станува збор за весела комедија која со својата динамика и кохерентна структура носи силен пулс на современоста.

 

Влезници на билетарницата од театарот четврток, петок и сабота од 10 до 13 часот и два часа пред почетокот на претставата. Резервации  на тел. 076 442 378.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи