ЏК Сеишин од Прилеп се врати со 18 медали од Државното првенство за пионери и сениори

На ден 24,02.2019 во Скопје се одржаа Државните Првенства за Пионери-ки и Сениори-ки во Џудо. На истите Џудо Клубот СЕИШИН-Прилеп настапи со вкупно 22 натпреварувачи-ки во двете возрасни категории при што освоени се вкупно 18 медали (4 златни, 7 сребрени и 7 бронзени).

 

Од Џудо клубот Сеишин-Прилеп велат дека  биле задоволен со остварените резултати и во понатамошниот период продолжувале со припреми за претстојните Државни Првенства за другите возрасни категории и Меѓународните Турнири кои гии очекувале.

 

Во прилог табеларен приказ поеднични резултати на членовите на Сеишин. 

 

 

ИМЕ ПРЕЗИМЕ Теж.категорија Освоено  место
Борис Џагадуроски -34 3-то
Сеадин Рустемоски -55 1-во
Никола Магдески -50 3-то
Даријан Мицкоски -42 3-то
Андреј Сотироски +73 2-ро
Димитри Џокоски -60 2-ро
Вероника Белушанец -57 3-то
Теа Настоска -32 1-во
Теона Настоска -32 3-то
Теодора Тасеска -52 1-во
Ивана Стеваноска +63 2-ро
Теодора Димеска -48 1-во
Марио Тошески -73 3-то
Михаел Конески -90 3-то
Валентин Димитриоски -81 2-ро
Јован Најдоски -100 2-ро
Марио Цинцароски +100 2-ро
Александра Најдоска +78 2-ро

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи