ВИДЕО – Страшна сообраќајна несреќа вечерва во Прилеп помеѓу комбе кое превезивало патници и автомобил

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Страшна сообраќајна несреќа се случи вечерва во Прилеп околу 22.30 часот на раскрсницата на улиците „Димо Наредникот“ и „Александар Македонски“ помеѓу возило Фиат Пунто со прилепски таблици и комбе кое превезувало патници, исто така со прилепски таблици.

 

Според првичните и неофицијални информации во несреќата нема жртви, но повредени биле 10-тина лица. До несреќата дошло кога од засега непознати причини се случил директен судир помеѓу комбето и автомобилот.

 

Инаку први на лице место пристигнаа пожарникарите од ТТПЕ Прилеп заедно со Итната медицинска помош . Благодарение на брзата интервенција на ТППЕ, со сечење на дел од возилото Фиат Пунто, навреме и безбедно се извадени двајцата потешко повредени кои биле во него.

 

Повеќе информации се очекуваат во текот на утрешниот ден.

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video