Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ за вторник, среда и сабота

Оваа недела на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ ќе има 3 претстави.

 

ВТОРНИК, 26.03.2019 – 18.00 ч.

 

„Ништо без Трифолио“, режија Коле Ангеловски

 

 СРЕДА, 27.03.2019 – 18.00 ч.

 

„Пиреј“, режија Љупчо Ѓоргиевски

 

САБОТА, 30.03.2019 – 20.00ч.

 

„Демократија“, режија Кирил Петрески

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи