Репертоар на театарот „Војдан Чернодрински“ за вторник, среда и сабота

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Оваа недела на репертоарот на театарот „Војдан Чернодрински“ ќе има 3 претстави.

 

ВТОРНИК, 26.03.2019 – 18.00 ч.

 

„Ништо без Трифолио“, режија Коле Ангеловски

 

 СРЕДА, 27.03.2019 – 18.00 ч.

 

„Пиреј“, режија Љупчо Ѓоргиевски

 

САБОТА, 30.03.2019 – 20.00ч.

 

„Демократија“, режија Кирил Петрески

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video