ВИДЕО – Хуманитарен турнир во одбојка по повод патрониот празник на СОУ „Ѓорче Петров“ – Прилеп

По повод патрониот празник младинската организација на СОУ „Ѓорче Петров“ организираше хуманитарен турнир во одбојка во кој учествуваат 9 екипи составени од ученици од сите средни училишта во Општина Прилеп.

 

 

„На овој турнир има 9 екипи од сите средни училишта. Секоја екипа има по 6 основни членови коии треба да играат на полето, плус замени. Екипите плаќаат по 600 денари котизација, а собраните средства ќе бидат донирани во хуманитарни цели“, истакна Ангела Кочоска, ученик во СОУ „Ѓорче Петров“.

 

„Патрониот празник е на 2-ри април по тој повод се организираше и овој хуманитарен спорстки настан. Се уште не е одлучено каде ќе се донираат“, кажа Петре Јаковлески, ученик во СОУ „Ѓорче Петров“.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи