Силен земјотрес ја потресе Индонезија, издадено предупредување за цунами

Facebook
Twitter
Email
Print

Денеска во 13:40 часот по локално време, силен земјотрес со јачина од 6.8 степени според рихтеровата скала ја погоди Индонезија.

 

Епицентарот на земјотресот е во близина на островот Сулавеси, на 10 километри длабочина. Веднаш било издадено предупредување за цунами, и евакуирани одредени делови од крајбрејжјето.

 

Засега нема информации за евентуални жртви.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи