Мотор на Боинг 737 се запали непосредно пред полетување во Москва

Facebook
Twitter
Email
Print

Се запали мотор на Боинг 737 на писта само неколку моменти пред полетувањето на аеродромот во Москва. Избегната е трагедија, бидејќи патниците брзо го забележале пожарот на моторот.

 

Инцидентот се случил на авион на Утер, кој требал да лета од Москва до Махачкала. Патниците снимале како пламенот го зафатил десниот мотор, додека го снимале самото полетување.

 

 

Тие во паника скокнале од нивните места и побарале авионот да застане. Неколку патници дури и го отвориле излезот за итни случаи и скокнале на десното крило.

 

Сите патници подоцна биле префрлени во друг авион за да го продолжат летот.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи