Голема акција Европол – запленети осум милиони евра, дијаманти, злато, накит и луксузни автомобили

Facebook
Twitter
Email
Print

Во координирана операција против продавачи на дрога ширум Европа, уапсени се 22 лица, информираше денеска Европол. Како што се наведува во соопштението, лидер на криминалниот ланец е 48 годишен Летонец уапсен во Шпанија.

 

Полициската акција се спроведувала во Полска, Литванија, Шпанија и Велика Британија.

 

Европол наведува дека ова е најголема операција од ваков вид во која за два дена е извршен претрес на 40 домови, запленети се осум милиони евра, дијаманти, златни прачки, накит и луксузни автомобили.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи