ВИДЕО – Сакате смеење до солзи – бујрум целата претстава „Викенд на мртовци“ од „Чин 4 Сцена 5“

Со претставата „Викенд на мртовци“ училиштето за театар „Чин 4 Сцена 5 од Прилеп одбележа 12 години од своето постоење. Таа е работена по текстот на мајсторот на комедијата, Миле Поповски, а режијата е на Саша Нацевски. Претставата предизвика огромна заинтересиираност кај публиката и таа се прикажуваше повеќе пати во Домот за култура „Марко Цепенков“.

 

Претставата имаше хуманитарен карактер, а собраните средства планирано е да  бидат донирани на 3 институции. Прво се планира да се инсталира лифт за хендикепирани лица во Центарот за култура „Марко Цепенков“ за пристап во големата сала, потоа во дневниот центар за деца и лица со посебни потреба „Ѕуница“ ќе се промени дограмата и на крај во ОУ „Климент Охридски“ ќе се набават 4 компјутери за потребите на посебните паралелки.

 

ЦЕЛАТА ПРЕТСТАВА „ВИКЕНД НА МРТОВЦИ“

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи