ВИДЕО – Заврши турнирот „Таста-Лара“ во Прилеп – дел од атмосферата од вториот ден

Заврши меморијалнииот ракометен турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки во Прилеп, кој се одржува во чест на двете наши големи ракометни легенди, Петар Кузманоски – Таста и Влатко Коруноски – Лара. Натпреварите се одржува на ракометните терени во хотелот „Сонце ГА“.

Резултати :

 

Мажи :

  1. Репрезентација на Македонија млади ветерани
  2. Пелистер ветерани
  3. Борец ветерани

 

Жени :

  1. ЖРК ТУТ-КОМ ветеранки
  2. Нови Сад ветеранки
  3. Богданци ветеранки

 

УЖИВАЈТЕ ВО ВИДЕОТО!!!

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.