ВИДЕО – Заврши турнирот „Таста-Лара“ во Прилеп – дел од атмосферата од вториот ден

Заврши меморијалнииот ракометен турнир „Таста-Лара“ за ветерани/ки во Прилеп, кој се одржува во чест на двете наши големи ракометни легенди, Петар Кузманоски – Таста и Влатко Коруноски – Лара. Натпреварите се одржува на ракометните терени во хотелот „Сонце ГА“.

Резултати :

 

Мажи :

  1. Репрезентација на Македонија млади ветерани
  2. Пелистер ветерани
  3. Борец ветерани

 

Жени :

  1. ЖРК ТУТ-КОМ ветеранки
  2. Нови Сад ветеранки
  3. Богданци ветеранки

 

УЖИВАЈТЕ ВО ВИДЕОТО!!!

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи