Нов голем успех на Борјан Јованоски – второ место на Европскиот куп во Романија

Прилепскиот параглајдерист Борјан Јованоски викендов постигна уште еден нов голем успех освојувајќи го второто место на Европскиот куп кој се одржа во романскиот град Урои, докажувајќи дека е спортист од светски калибар.

 

Првото и третото место го освоија словенците Јака Горенц и Матијаз Слуга.

 

Борјан Јованоски освен второ место во поединечна, го освои и третото место во екипна конкуренција.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи