Концерт на младинскиот хор „Св. Кирил и Методиј“ од Велес во Прилеп

Во вторник 25.06.2019 во 19.30 часот во кино Мис Стон целовечерен концерт ќе одржи младинскиот хор „Св. Кирил и Методиј“ од Велес. Диригент Веселинка Маџарова. Концертот е во рамките на Прилепското културно лето

 

 

КОНЦЕРТНА ПРОГРАМА

 

 1. ,,Славеј пее на трендафил’’ – Драган Шуплевски
 2. ,,Што ми е мило на Струга дуќан да имам’’
 3. ,,Болен ми лежи Миле Поп Јорданов’’ – аранжман Кони Тимерманс
 4. ,,Шедрик, шедрик’’ – украинска нaродна песна, аранжман М. Леонтович
 5. ,,Amate mi ben mio” – Лука Маренцио
 6. ,,Alleluia” – Линда Спевацек – Авери
 7. ,,Приидите, ублажим Иосифа’’ – Павел Чесноков
 8. ,,Величанија Кирилу и Методију’’ – Тодор Скаловски
 9. “Рум, дум, дум” – Драган Шуплевски
 10. ,,Дафино вино црвено’’ – Драган Шуплевски
 11. ,,Ми пошла мома на вода’’ – Драган Шуплевски
 12. “Dubula” – (традиционална народна песна на племето Ксоха) аранжман Стефан Хатфилд 13. ,,Girls just wanna have fun’’ – аранжман Дек Шарон

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи