Национален поетски слем натпревар во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Во Прилеп (11 октомври) од 19 часот во Градската библиотека „Борка Талески“ ќе се одржи нов национален поетски слем натпревар.

 

 

Учесничките и учесниците ќе се натпреваруваат за титулата Победник/победничка за 2019 година. Победникот/победничката ќе биде претставник/претставничка за Македонија на Европското слем првенство.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи