Национален поетски слем натпревар во Прилеп

Во Прилеп (11 октомври) од 19 часот во Градската библиотека „Борка Талески“ ќе се одржи нов национален поетски слем натпревар.

 

 

Учесничките и учесниците ќе се натпреваруваат за титулата Победник/победничка за 2019 година. Победникот/победничката ќе биде претставник/претставничка за Македонија на Европското слем првенство.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.