Падна хеликоптер на МВР, едно лице полесно повредено

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денес околу 11.30 ч. пријавено е дека на стара платформа до Полициската станица  на Г.П. „Меѓународен Аеродром Скопје“ од кога наполнил гориво хелихоптер на МВР M 17 од засега непознати причини при полетување паднал. Во него биле пет лица. Според првичните информации едно лице е со лесни телесни повреди.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи