ЏК Сеишин Прилеп го одбележа Светскиот ден на Џудото

 

КОЊИЧКИ КЛУБ МУСИЦА – КРУШЕВО 078-377-315


Денеска по повод Светскиот Ден на Џудото во организација на Џудо Клуб Сеишин Прилеп се одржа настан за пригодно одбележување на овој ден. Оваа година денот се одбележа под мотото „Заедно посилни“ и согласно тоа организаторот ЏК Сеишин Прилеп ги покани и другите два клуба ЏК Санкаку Прилеп и ЏК Прилеп Прилеп на заеднички празничен тренинг и заедничка прослава.

 

„Покрај нив на покана на Сеишин присуствуваа и Џудо Ветераните од Прилеп (едни од првите џудисти во град Прилеп) на чело со Претседателот на иницијативниот одбор на џудо ветерани и Селектор на Ветеранската селекција на Македонија Г-дин Киро Здравески. Присутните ги поздравија претставниците од сите клубови, а сите учесници се здобија со официјална Диплома за учество издадена од Интернационалната Џудо Федерација. Настанот беше организиран на отворено (парк на Могила на Непобедените во Прилеп) согласно актуелните протоколи за заштита од Ковид 19“, велат од ЏК Сеишин.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи