Голгетерско шоу на ЖФК Деспина

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

 

 

Голгетерско шоу на Ангела Стојкоска. ЖФК Деспина Прилеп-ЖФК Љуботен Тетово 12:0(9:0).

 

Стрелци:

 

Ангела Стојкоска – 5

Анастасиа Илиевска – 2

Кате Милеска – 2

Јана Чубриноска – 1

Сара Евтинџиоска – 1

Драгана Костова – 1

 

Убедлива победа против тетовската екипа која беше немоќна на денешниот натпревар,победникот беше решен по првите 45 минути. Одличен настап на сите фудбалерки кои добија шанса на овој натпревар.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Нови атрактивни профили за учебната 2021/2022 во СОУ „Ристе Ристески-Ричко“

Play Video

Профили за уписи во I ( прва ) година во СОУ „Орде Чопела“ - Прилеп

Play Video