Голгетерско шоу на ЖФК Деспина

 

 

Голгетерско шоу на Ангела Стојкоска. ЖФК Деспина Прилеп-ЖФК Љуботен Тетово 12:0(9:0).

 

Стрелци:

 

Ангела Стојкоска – 5

Анастасиа Илиевска – 2

Кате Милеска – 2

Јана Чубриноска – 1

Сара Евтинџиоска – 1

Драгана Костова – 1

 

Убедлива победа против тетовската екипа која беше немоќна на денешниот натпревар,победникот беше решен по првите 45 минути. Одличен настап на сите фудбалерки кои добија шанса на овој натпревар.

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.