Тешка сообраќајна несреќа во Прилеп

На 16.11.2020 околу 16,00 часот ул. „Поп Аврамија“ во Прилеп се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „нисан примера“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Р.С.(41) од Прилеп, и моторцикл „томос“ без регистарски ознаки, управуван од П.Ш.(62) од Прилеп. П.Ш. бил пренесен во Градската болница Прилеп каде му била констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициска станица Прилеп.

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи