(ВО ЖИВО) – Прес конференција на министерот Филипче

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска на прес конференција ќе информира за актуелната состојба со епидемијата на Ковид-19 во Македонија.

 

Проследете во живо:

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи