Прилепскиот боксер Дамјан Талимче на 10 дневни припреми во Белград пред настапот на „Златна Ракавица“

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Денеска Македонската боксерска репрезентација тргнува на 10 дневни припреми во Белград. После припремите од 18 до 22 февруари нашите боксери ќе земат учество на турнирот „Златна Ракавица“ за јуниори во олимписки бокс.

 

Од боксерскиот клуб АС од Прилеп во репрезентацијата ќе земе учество и нашиот боксер Дамјан Талимче.

 

„Дамјан Талимче е во одлична форма и се надеваме на добар резултат на турнирот. Има многу победи во неговата кариера и го освои сребрениот медал на државното првентво во бокс 2019 година. Припремите се организирани од Боксерската Федерација на Македонија , а боксерите ќе бидат предводени од тренерите Васко Цубалевски , Алија Мухамед и Халим Абази“, велат од клубот АС.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи