ВИДЕО : Прилеп ќе биде домаќин на најдоброто „Tunning car show“ во Македонија

За големиот национален празник „11 Октомври“ во Прилеп по 10-ти јубилеен пат ќе се одржи најдоброто „Tunning car show“ во Македонија. Се очекува во градот под Марковите кули да бидат присутни неколку стотици возила од цела Македонија, а биле најавени и гости од Грција, Бугарија и Србија.

 

Поделени ќе биле и околу 40-тина пехари за повеќе категории на возила. Љубители на автомобилите ќе можат да видат олдтајмери, тунирани или спортско-модифицирани возила, теренци, но и луксузни автомобили.

 

Во Прилеп ќе бидат присутни најдобрите и најубави автомобили кои постојат во Македонија.

 

Повеќе околу овој настан Инфо Компас поразговара со Кире Зајкоски, организатор на манифестацијата, кој цели 10 години го промовира ова шоу во Прилеп.

За тоа што конкретно ќе се случува во Прилеп на 11 Октомври погледнете во видеото.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи