ВИДЕО : „DAF project“ ветуваат незаборавна забава на промоцијата на нивниот најнов албум

Триото „DAF project“ во четврток, во 20 часот, во џез клубот „Take five“ во Прилеп ќе го промовира својот најнов албум „Let go“. Албумот бил подготвувам околу 2 месеци и тој содржи 5 песни во рок стил.

 

Освен новите композиции публиката ќе може да слушне и дел од песните од претходните 3 албуми на фронтменот Давид Нешкоски.

 

За една од песните „Troublesome Life“ веќе е изготвен и видео спот, изработен од Христијан Конески.

 

Албумот на 26.10 ќе се промовира и во Скопје во „Станица 26“

 

Повеќе околу новиот албум на „DAF project“ и нивните идни планови слушнете во интервјуто со Давид Нешкоски.

 

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи