ВИДЕО : Најновиот спот на Гаро Тавитјан снимен кај Мермерното езеро во Прилеп

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on email
Email
Share on print
Print

Мермерното езеро во Прилеп откако беше афирмирано во јавноста стана вистинска хит дестинација за посетителите кои уживаат во неговата уникатна околина. Езерото уште го нарекуваат и „Прилепското памук кале“.

 

Езерото е настанато во напуштен рудник за мермер и е уникатно во целиот регион. Токму поради тоа, освен за посетителите кои сакаат да се капат во неговите води, тоа стана атрактивна дестинација и за снимање на спотови на повеќе музички ѕвезди. Не само од Македонија туку и од Балканот.

 

Последниот снимен спот таму е оној на Гаро Тавитјан насловен како „Ocean Dream“ заедно со Paula C.

 

Погледнете го ова видео.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Липо ласер и спа капсула за прв пат во Прилеп

Play Video

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи