Несто-гол со два нови погодоци за Палермо. Вториот е вистинско ремек дело!

Македонскиот репрезентативец Илија Несторовски имаше главна улога во победта на Палермо над Виртус Ентела на домашен терен и со два гола го водеше својот тим до нови посакувани три бода (2-0).

 

Тимот од Сицилија по киксот против Новара им се врати на победите, а токму Несторовски е творец на двата триумфа во низа. По двата гола против Карпи, Македонецот погоди двапати и против Виртус Ентела и донесе враќање на врвот во Серија Б.

 

Несторовски го отвори резултатот со гол од пенал во 23. минута од натпреварот.

 

 

Конечните 2-0 ги постави со мајсторија од слободен удар во 48 минута од средбата на „Ренцо Барбера“.

 

 

Несторовски така за две кола постигна четири гола и сега е втор на листата на стрелци во Серија Б со осум постигнати гола. Палермо, пак, изби на лидерската позиција со 21 освоен бод.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи