Вујовиќ распали по ЕХФ: Спортот го водат дебили

Facebook
Twitter
Email
Print

По драматичнот натпревар во кој Словенија остана без победа во дуелот против европскиот шампион Германија, откако француските судии по истекот на времето и прегледувањето на снимките досудија најстрога казна на Германција, селекторот на Словенците, Веселин Вујовиќ, распали по судиите, но и челниците на Европската ракометна федерација (ЕХФ).

 

На прес-конференцијата по натпреварот, разлутениот Вујовиќ не бираше зборови, па челниците од ЕХФ ги нарече „дебили“.

 

„Не знам што се случи, не ги знам правилата. Честитки до Германија за ремито, многу среќа во иднина. Зошто видео-технологијата ја користеа на крајот, а не при измислениот пенал над Генсхајмер, за што измислено исклучување доби Кавтичник, а потоа и нашата клупа. Застанав на голот за да покажам дека направија хаос. Зошто кога тие се за*баваат со нас и јас да не се за*бавам со нив. Овој спорт е смешен затоа што го водат дебили“, изјави Вујовиќ на прес-конференцијата.

 

Можеби Вујовиќ до некаде е и во право, со оглед на големиот број на контроверзни судиски одлуки кои го следат ова првенство.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи