Победа останува во прва лига ! Победа – Борец 2 : 1

Победа и наредна сезона ќе биде прволигаш, на задоволство на сите љубители на фудбалот во Прилеп! Денеска прилепските фудбалери на стадионот во Струмица издвојуваа тешка победа над Борец со 2-1.

 

 

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи