Хари Кејн е најскап фудбалер во светот!

Facebook
Twitter
Email
Print

Фудбалската опсерваторија „ЦИЕС“ објави дека најскап фудбалер во моментов е англискиот интернационалец и фудбалер на Тотнем, Хари Кејн, кој е проценет на 201,2 милиони евра, пред два фудбалери на ПСЖ, Нејмар и Килијан Мбапе. Во моментов Бразилецот вреди 197,5 милиони, а Мбапе 186,5 милиони.

 

Веднаш зад нив следуваат Лионел Меси со 184,2 милиони, Мохамед Салах со  171,3 милиони, Антоан Гризман со 164,5, а во топ десет се уште и Деле Али (171), Кевин де Брајне (167,2), Пауло Дибала (164,2) и Ромелу Лукаку со вредност од 163,4 милиони евра.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи