Гитар фестивал Крушево

Гитар фестивал Крушево (Guitar Festival Krusevo) е меѓународен фестивал за гитара кој вклучува мастерклас предавања и концерти на меѓународно признати професори и артисти.

 

Настанот започнува на 24-ти јуни во 18 часот со концерт на професорот Борче Наумоски. Вториот ден, 25-ти јуни, професорот Срџан Тошиќ ќе одржи мастерклас предавање, а професорот Слободан Миливојевиќ ќе има свој концерт.

 

Третиот ден започнува со мастерклас предавање на професорот Миливојевиќ, потоа концерт на Срѓан Тошиќ и затворање на фестивалот.

 

Настанот е инициран од локален музичар и професор по музичко образование и ова е втор пат како овој настан се одржува.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи