Топ 10 слободни удари во Примера: 1. Меси 2. Барди

Facebook
Twitter
Email
Print

Македонскиот репрезентативец, Енис Барди имаше извонредна прва сезона во елитниот шпански фудбал во дресот на Леванте каде постигна девет погодоци, од кои поголемиот дел од фантастични слободни удари.

 

Медонецот денес доби големо признание бидејќи два од неговите голови се најдоа во Топ 10 во Примера за сезоната која измина. Едниот се наоѓа на позицијата број седум, вториот на местото број два и тоа веднаш зад Лионел Меси и неговиот гол против Лас Палмас.

 

Аргентинецот пак, кој исто така имаше извонредна сезона, застапен е со три погодоци.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи