Џ.К. „Сеишин“ организира тридневен Меѓународен џудо Камп-Семинар „ПРИЛЕП-2018“

Џудо Клубот СЕИШИН- Прилеп во периодот од 15.06.2018 до 17.06.2018 година во соработка со Џудо Клуб „Џунс“ Нови Сад Р.Србија организира тридневен Меѓународен џудо Камп-Семинар за помлади пионери-ки и пионери-ки, „ПРИЛЕП-2018“.

 

Како предводници на овој Семинар покрај стручниот тим тренери од „Сеишин“ ќе бидат и Проф. д-р Славко Обадов 9 Дан-степен, тренер на ЏК „Џунс“ Нови Сад, претседател на ДАН Комисија при Џудо Федерацијата на Р.Србија и поранешен носител на Олимписки медал во џудо и Мирољуб Ничиќ 6 Дан степен претседател на ЏК „Џунс“ Нови Сад и актуелен Претседател на Џудо Сојузот на Војводина Р. Србија.

 

На овој камп покрај џудистите членови на домаќинот Сеишин и гостите од „Џунс“, учество ќе земат џудисти уште од 10 клубови од Македонија. Камп-Семинарот ќе се одржи во спортската сала на ООУ „Кочо Рацин“ – Прилеп.

 

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи