ВИДЕО – Бебе преживеало 7 часа под земја откако живо го закопале неговите родители

Новороденче во Бразил преживеало 7 часа под земја откако живо го закопале неговите родители. Таткото не сакал да го признае бебето бидејќи мајката имала само 15 години.

 

Полицијата го открила местото каде е закопано бебето, го откопала и сега новороденчето се наоѓа на интезивна нега и според изјавите лекарите во болницата тоа е во стабилна состојба.

 

Покренато е обвинение кон родителите.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст, фотографија и видео, без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.