Деле Али се повреди, неизвесен е неговиот настап на наредните натпревари

Facebook
Twitter
Email
Print

Репрезентативецот на Англија, Деле Али го напушти натпреварот против Тунис во 80. минута, кога на негово место влезе Рубен Лофтус-Чик, а причина беше повреда, потврдуваат од англиската репрезентација.

 

Засега не се знае колку е сериозна повредата, но Али го пропушти денешниот тренинг за да оди на прегледи на кои ќе се знае колку е сериозна повредата, а резултатите ќе ги дознаеме во текот на денот.

 

За репрезентацијата на Англија, тоа би бил голем удар, а би можел да влијае на текот на првенството.

 

Да потсетиме, Англичаните едвај вчера го победија Тунис со 2-1, со два гола на Хари Кејн.

 

Не е дозволено преземање на оваа содржина или на делови од неа, што се однесува на текст фотографија видео без дозвола од редакцијата на ИНФО КОМПАС.

Можеби ќе ве интересира

Следете не на facebook

 

Вашата поддршка многу ни значи